Интернационален трејлер за Suicide Squad – погледнете ги лошите момци во акција

Интернационален трејлер за Suicide Squad – погледнете ги лошите момци во акција

Веднаш по премиерата на Batman v Superman: Dawn of Justice, се појави нов интернационален трејлер за следниот проект од филмскиот универзум на Warner Brothers/DC Comics, насловен Suicide Squad.

Филмот се фокусира на група анти-херои кои добиваат втора шанса, со тоа што се најмени од владата на САД за самоубиствена мисија.

Во главните улоги ќе ги видиме Џаред Лето, Вил Смит, Марго Роби, Џоел Кинаман, Кара Делевињ и Виола Дејвис. Режијата и сценариото се на Дејвид Аер.

Suicide Squad ќе се појави во кино салите на 5-ти август.

Објавено од admin на 30 March 2016, 10:42