Нов експлозивен трејлер за Suicide Squad

Нов експлозивен трејлер за Suicide Squad

Денееска го имаме третиот трејлер за Suicide Squad, најновиот проект од соработката на DC Comics и студиото Warner Brothers.

Филмот се фокусира на група анти-херои кои добиваат втора шанса, со тоа што се најмени од владата на САД за самоубиствена мисија.

Во главните улоги ќе ги видиме Џаред Лето, Вил Смит, Марго Роби, Џоел Кинаман, Кара Делевињ и Виола Дејвис. Режијата и сценариото се на Дејвид Аер.

Suicide Squad ќе се појави во кино салите на 5-ти август.

Објавено од admin на 11 April 2016, 10:07