Avengers Infinity War:  Scarlet Witch е подготвена за акција

Avengers Infinity War: Scarlet Witch е подготвена за акција

Avengers Infinity War ја продолжува продукцијата во Единбург, и од ноќниот сет во Шкотска може да се забележат двајца од саканите ликови во Marvel филмскиот универзум. Ванда Максимоф/ Scarlet Witch и Vision, портретирани од Елизабет Олсен и Пол Бетани.

infinity2

Двајцата беа забележани од папараци фотографите како ги снимаат најновите сцени во препознатливите костими, а особено препознатлив беше Пол кој се појави со виолетова шминка на лицето.

Avengers по настаните од Civil War ќе се здружат со Guardians Of The Galaxy за да поразат нов непријател Thanos (Џош Бролин). Во филмот ќе ги видиме и Doctor Strange (Бенедикт Камбербач), The Collector (Бенисио дел Торо), Питер Паркер/Spider-man (Том Холанд), а за режијата ќе се погрижат одличните браќа Ентони и Џо Русо.

infinity

Премиерата е закажана за 4-ти мај следната година, а ова се Елизабет и Пол на сетот во Единбург.

infinity3

infinity6

infinity7

infinity8

infinity9

infinity10

Објавено од admin на 24 April 2017, 07:46