Боговите од Египет се тука!

Боговите од Египет се тука!

Gods of Egypt, авантурата на режисерот Алекс Пројас, пристигнува во кино-салите следната година, а сега можете да ги погледнете и првите постери.

Од постерите може да ги погледнеме двата главни актери Џерард Батлер и Николај Костер Валдау во костимите дизајнирани специјално за продукцијата на самиот филм.

gods-of-egypt7

Шкотскиот актер Батлер ќе имаме можност да го видиме во улогата на Сет, старо-египетскиот бог на пустината, бурите. Кога смртникот Бек (Брентон Телвис) ќе се здружи со богот Валдау Хорис (Валдау) ќе треба да го поразат злобниот Сет, да го вратат мирот во кралството и самиот Бек да си ја врати љубовта Заја (Кортни Итон) назад.

ButlerYung-GoE

Покрај триото актери, во Gods of Egypt ќе ги видиме и одличните Чедвик Босман, Елоди Јанг и оскаровецот Џефри Раш.

Премиератае закажана за 26-ти февруари, следната година, а филмот се снимаше исклучиво во Fox студиото во Сиднеј.

Погледнете ги првите постери:

gods-of-egypt3

gods-of-egypt4

gods-of-egypt5

gods-of-egypt6

Објавено од admin .f24 на 13 November 2015, 08:30