Ченинг Татум во првиот трејлер за 22 Jump Street

Ченинг Татум во првиот трејлер за 22 Jump Street

“Nobody gave a shit about the Jump Street reboot, but you got lucky.” Денеска го имаме првиот трејлер за 22 Jump Street, продолжението на хит римејкот од минатата година. Приказната повторно ги прати детективите Џенко и Шмит, кои овојпат се на тајна задача на колеџ.

Во главните улоги се појавуваат Ченинг Татум, Џона Хил, Ајс Кјуб, Амбер Стивенс, Џилијан Бел и Вајат Расел. За режијата повторно се враќаат Фил Лорд и Крис Милер, а сценариото го напишаа Мајкл Бекол и Орен Узиел.

22 Jump Street ќе се појави во кино салите на 13-ти јуни, следната година.

Објавено од admin на 17 December 2013, 08:47