Џејсон Стетхам против Двејн Џонсон во новиот клип од Furious 7

Џејсон Стетхам против Двејн Џонсон во новиот клип од Furious 7

Universal Pictures објави нов продолжен клип од Furious 7, во кој започнува тепачка помеѓу негативецот Декард Шо (Џејсон Стетхам) и Лук Хобс (Двејн Џонсон). Епилогот на тепачката ќе може да го видиме во самиот филм, кој ќе започне да се прикажува во кино салите во Cineplexx од 2-ри април.

Приказната повторно ја прати екипата на Дом Торето, која овојпат е “ловена” Декард Шо, кој бара одмазда за убиството на неговиот брат (карактерот кој го толкуваше актерот Лук Еванс во Fast & Furious 6).

Покрај Стетхам и Џонсон, во главните улоги ќе ги видиме Вин Дизел, Пол Вокер, Мишел Родригез, Тајрис и Џордана Брустер. Режијата е на Џејмс Ван, додека сценариото повторно го напиша Крис Морган.

Објавено од admin на 23 March 2015, 09:10