Финален трејлер за The Amazing Spider-Man 2

Финален трејлер за The Amazing Spider-Man 2

Columbia Pictures денеска го објави финалниот трејлер за продолжението на The Amazing Spider-Man, во кој можеме да ги видиме сите три негативци (Електро, Зелениот Гоблин и Рајно) кои ќе се појават во филмот:

Во главните улоги се појавуваат Ендрју Гарфилд, Ема Стоун, Џејми Фокс, Пол Џиамати, Дејн ДеХан и Крис Купер. Режисер е Марк Веб, а сценариото го напишаа Џеф Пинкер, Алекс Куртсман и Роберто Орки.

Синопсис: Животот на Питер Паркер е возбудлив – се бори со криминалот и поминува време со личноста што ја сака, Гвен. Тој не го заборави ветувањето кое го даде на таткото на Гвен, меѓутоа, тоа е ветување кое едноставно не може да го исполни. Работите се менуваат кога се ќе се појави Хари Озборн, како и новиот негативец, Електро. Питер ќе мора да се соочи со неговиот најголем предизвик досега.

The Amazing Spider-Man 2 ќе се појави во кино салите на 2-ри мај.

Објавено од admin на 20 March 2014, 12:18