Финалниот трејлер за Batman v Superman е најдобриот досега

Финалниот трејлер за Batman v Superman е најдобриот досега

Warner Brothers го објави финалниот трејлер за Batman v Superman: Dawn of Justice и слободно можеме да заклучиме дека е најдобриот промотивен материјал за овој филм.

Видеото започнува со импресивна сцена во која Бетмен се соочува со еден куп негативци во запуштено складиште. каде еден по еден од негативците е “неутрализиран” од Мрачниот Витез. Понатаму се појавуваат Лекс Лутор (Џеси Ајсенберг), Луис Лејн (Ејми Адамс), Чудесната Жена (Гал Гадо), а крајот се фокусира на епската битка помеѓу двата суперхерои. Во последниот кадар може да видиме дека Бетмен дури може да го блокира ударот на Супермен (кој веројатно е ослабен од Криптонит).

Режијата е на Зек Снајдер (300, Sucker Punch, Man of Steel), а сценариото го напишаа Крис Терио и Дејвид С. Гоер.

Batman v Superman: Dawn of Justice ќе се појави во кино салите на 25-ти март.

Објавено од admin на 12 February 2016, 09:53