Нови слики од The Wolverine, трејлер на 27-ми март

Нови слики од The Wolverine, трејлер на 27-ми март

По одличниот постер и многу слики од локациите на снимање, Fox денеска објави дека трејлерот за долго очекуваниот The Wolverine ќе се појави следната недела, односно на 27-ми март. Заедно со оваа информација се појавија и неколку нови скенирани слики од последното издание на магазинот Total Film.

Новиот филм го носи Логан, вечниот воин и отпадник, во Јапонија. Таму, самурајскиот челик се соочува со адамантиумските канџи во епска битка, откако Логан ќе сретне мистериозна личност од неговото минато која ќе го промени засекогаш.

Филмот, кој има буџет од 120 милиони долари се снимаше на локации во Лондон, Јапонија и Австралија. Хју Џекмен ќе го глуми Логан/Волверин по петти пат, додека во останатите улоги се појавуваат Хал Јамагучи, Вил Јун Ли, Тао Окамото и Рила Фукушима. Режијата е на Џејмс Манголд (3:10 to Yuma, Knight and Day, Walk the Line), а сценариото го напишаа Кристофер Меквари и Марк Бомбак.

The Wolverine ќе се појави во кино салите на 26-ти јули.

Објавено од admin на 19 March 2013, 08:23