Познати актерите кои ќе глумат во The Hateful Eight на Тарантино

Познати актерите кои ќе глумат во The Hateful Eight на Тарантино

Веќе неколку месеци кружат шпекулации за тоа кој ќе глуми во The Hateful Eight, најновиот вестерн на култниот режисер и сценарист Квентин Тарантино (Django Unchained, Inglorious Basterds). The Weinstein Company денеска во официјално соопштение го објави комплетниот кастинг за филмот, кој е исполнет со талентирани актери кои имаат богата и разновидна филмска кариера.

Семјуел Л. Џексон и Курт Расел ќе глумат двајца ловци на награди, односно ликовите Маркис Ворен и Џон “Бесителот” Рут. Листата продолжува со актерите Тим Рот (Освалдо Мобреј), Волтер Гоџинс (Крис Маникс), Мајкл Медсен (Џо Кејџ) и Брус Дерн (Генерал Сенфорд Смитерс).

Главната женска улога ќе ја толкува Џенифер Џејсон Ли (Дејзи Домерк). Пријатни изненадувања меѓу актерите се и Демиан Бичир (Боб) и Ченинг Татум (се уште не е познато името на карактерот кој ќе го глуми).

Филмот ќе се фокусира на група на патници во кочија, кои по голема снежна бура скршнуваат од патот и се принудени да се затворат во изолиран салон.

Снимањето започнува во јануари, а премиерата е закажана за декември, следната година.

Објавено од admin на 7 November 2014, 12:55