Thor 2 – први слики од Малекит и неговата армија

Thor 2 – први слики од Малекит и неговата армија

Моментално во Англија привршува со снимање второто продолжение на Thor, насловено The Dark World. Во новиот филм британецот Кристофер Еклстоун (G.I. Joe: Rise of Cobra, Doctor Who) ќе го глуми Малекит Проколнатиот кој (заедно со својата армија од Мрачни Виленици) ќе биде главниот негативец во филмот. MTV денеска ги објави првите слики од сетот во кои може да го видиме изгледот на Малекит и неговите војници. Во филмот ќе се појави и Локи кој е донесен во Асгард за да му се суди за делата кои ги направи во Thor и The Avengers.

Доколку им веруваме на гласините, во Thor: The Dark World ќе може да ги видиме сите девет кралства, со тоа што дејствието во најголем дел ке е сместено на Сварталхајм (дом на Мрачните Виленици) и Муспелхајн (дом на Суртур и неговите Огнени Демони).

Режисер на вториот дел е Алан Тејлор (најпознат како режисер на неколку епизоди од популарната серија Game of Thrones), додека сценариото е на Дон Пејн, Кристофер Маркус и Стивен Мекфили. Во главните улоги се појавуваат: Крис Хемсворт, Натали Портман, Ентони Хопкинс, Идрис Елба, Том Хидлстон и Кристофер Еклстон. Филмот ќе се појави во кино салите на 8-ми ноемри, следната година.

Погледнете ги сликите од сетот:

Објавено од admin на 15 November 2012, 10:43