Тизер постерот за John Wick: Chapter Two е тука

Тизер постерот за John Wick: Chapter Two е тука

Продукцијата на John Wick: Chapter Two второто продолжение на успешниот акционен трилер од 2014-та заврши летово, а сега можеме да го погледнеме новиот тизер постер.

Од постерот насловен „bulletproof“ може да се забележи актерот Кијану Ривс како со пиштол во рака позира пред камерата, а од неговата лева страна стои личност која му ги зема мерките за новиот костим.

john-wick-3

Кијану ќе се врати во улогата на екс платениот убиец Џон Вик кој сега мора да излезе од повторно од „пензија“ и да се врати на професијата. Покрај Кијано во останатите улоги ќе ги видиме Комон, Руби Роуз, Џон Легузијамо, Лоренс Фишбурн, а повторно вражање од првиот дел ќе имаат и актерите Ијан Мекшејн, Томас Садоски и Бриџит Монахан.

Чед Стахелски сега како соло режисер се врати зад камерата, а премиерата на John Wick: Chapter Two е закажана за 10-ти февруари следната година.

Погледнете го новиот тизер постер за John Wick: Chapter Two.

john_wick

Објавено од admin .f24 на 23 September 2016, 07:30