Трејлер за Independence Day: Resurgence – уште еднаш ќе се борите за нашата слобода!

Трејлер за Independence Day: Resurgence – уште еднаш ќе се борите за нашата слобода!

По серијата на фотографии од сетот на Independence Day: Resurgence кои ги објавија самите актери и првиот краток тизер од кој не можеше премногу да се види материјалот на самиот филм, конечно „пристигна“ и првиот официјален трејлер.

independence4

Трејлерот за долго очекуваното продолжение на Independence Day (филмот од 1996-та година), сега насловено Resurgence, е објавен за фановите.

independence3

Во него може да се погледнат дел од актерите кои беа дел од првиот филм од 1996-та година, како Џеф Голдблум и Џуд Херш, но и дел од новите како Лијам Хемсворт, Џеси Ашер, Вилијам Фичнер и Шарлот Гинсберг. Во нарацијата од самиот трејлер го слушаме гласот на Бил Пулман, кој иако сега нема да портретира Претседател на САД, сепак ќе одржи нов говор по инвазијата од вонземјаните.

independence6

Улогата на Претседател на САД ја доби актерката Села Вард, а во останатите улоги ќе ги видиме и одличните Вивика А. Фокс (која ќе ја репризира улогата од оригиналот), Џои Кинг, Саманта Логан и Мекена Грејс.

Како и во филмот од пред 2 декади, така и сега зад камерата застана Роланд Емерих, а премиерата на Independence Day: Resurgence е закажана за 24-ти јуни, следната година.

Погледнете.

Објавено од admin .f24 на 14 December 2015, 08:39