Unbroken – новиот филм во режија на Анџелина Џоли

Unbroken – новиот филм во режија на Анџелина Џоли

Денеска го имаме новиот трејлер за Unbroken, воената драма во режија на Анџелина Џоли. Епската приказна го прати животот на Луис Замперини – Олимпиец и херој од Втората Светска Војна. Откако неговиот авион ќе биде урнат во битка, тој останува заглавен на сплав цели 47 дена. За да биде несреќата поголема, тој е “спасен” од јапонски војници и одведен во логор.

Во главните улоги се појавуваат Џек О”Конел, Гарет Хедлунд, Џеј Кортни, Алекс Расел и Морган Грифит. Сценариото, кое е базирано на истоимената книга на Лора Хиленбранд, го напишаа Вилијам Николсон, Ричард Лагревенес и браќата Џоел и Итан Коен.

Unbroken ќе се појави во кино салите на 25-ти декември.

Објавено од admin на 11 July 2014, 11:28