Вин Дизел на првата слика од The Last Witch Hunter

Вин Дизел на првата слика од The Last Witch Hunter

Минатата недела започна со снимање The Last Witch Hunter, новата научно фантастична авантура во која главната улога ја толкува Вин Дизел. Познатиот актер денеска на својата официјална Facebook страна ја објави и првата слика, која може да ја погледнете подолу:

Дејствието е сместено во Њујорк и го прати Каулдер, последниот ловец на вештерки кој се обидува да спречи смртоносен напад врз Големото Јаболко.

Режисер е Брек Ајснер, а сценариото го напиша Кори Гудман. Покрај Дизел, во главните улоги ќе се појават и Мајкл Кејн, Илајџа Вуд и Роуз Лесли.

The Last Witch Hunter ќе се појави во кино салите наесен, следната година.

Објавено од admin на 8 September 2014, 11:33