Прв трејлер за третото продолжение на Kung Fu Panda

Прв трејлер за третото продолжение на Kung Fu Panda

Денеска го имаме официјалниот трејлер за новото продолжение од забавната анимирана франшиза Kung Fu Panda. Овојпат авантурата започнува кога во животот на нашиот херој По ќе се појави неговиот татко, кој мистериозно исчезнал додека По бил само мала панда. Во меѓувреме, се појавува нов негативец наречен Каи, кои започнува да ги елиминира големите кунг фу мајстори.

Гласовите ќе ги позајмат Џек Блек, Анџелина Џоли, Дастин Хофман, Џеки Чен, Сет Роџен и Брајан Кренстон. Режијата е на Џенифер Ју и Алесандро Карлони, а сценариото го напишаа Џонатан Абел и Глен Бергер.

Kung Fu Panda ќе се појави во кино салите на 29-ти јануари, следната година.

Објавено од admin на 15 June 2015, 12:40