Jumanji 2: The Rock е во Indiana Jones расположение

Jumanji 2: The Rock е во Indiana Jones расположение

Jumanji 2, продолжението на авантурата од 1995-та година, беше најавено пред само неколку месеци, но дури сега главната ѕвезда на филмот Двејн „The Rock“ Џонсон сподели информација за самиот филм на социјалните мрежи.

Тој на неговиот Instagram профил сподели фотографија од концептуалната уметност поврзана со неговиот лик во филмот, насловен Dr. Bravestone. И иако покрај името и изгледот на ликот кој The Rock ќе го толкува во во Jumanji 2, малку информации се познати за самиот филм.

dwayne

Според фотографијата изгледот на Dr. Bravestone е инспириран од култниот лик Индијана Џонс, а самата уметност е дело на костимографот на филмот Лора Џон Шенон.

Покрај Џонсон, во продолжението ќе ги видиме и Карен Гилијан, Кевин Харт, Џек Блек и Ник Џонас. Режисер ќе биде Џејк Каздан , а премиерата е закажана за 28-ми јули, следната година.

Погледнете.

the_rock

Објавено од admin .f24 на 5 September 2016, 09:14