Понеделник (12.03.2018)
Вторник (13.03.2018)
Среда (14.03.2018)
Четврток (08.03.2018)
Петок (09.03.2018)
Сабота (10.03.2018)
Недела (11.03.2018)
Репертоар на Cineplexx за Понеделник
50 нијанси Ослободени 2Д
18:0020:15
Малиот брод спасител Дигитал 2D СИНХ.
16:00
Предавство 2D
17:0019:3019:5022:10
Црниот пантер Дигитал 2D
15:5018:2020:50
Црниот пантер Дигитал 3D
16:4519:1521:45
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 2D
15:3017:20
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 3D
15:3017:20
Ноќ за игри 2Д
18:3021:30
Пчеличката Маја: Медени игри Дигитал 3D СИНХОРИНИЗРАН
15:4016:3018:10
Викај ме со твоето име
20:0022:50
Обликот на водата 2Д
17:0019:3022:10
Три Билборди
19:00
Куќа на духови 2Д
16:1517:4019:40
Копање 2Д
20:3022:00
50 нијанси Ослободени 2Д
18:0020:15
Малиот брод спасител Дигитал 2D СИНХ.
16:00
Предавство 2D
17:0019:3019:5022:10
Црниот пантер Дигитал 2D
15:5018:2020:50
Црниот пантер Дигитал 3D
16:4519:1521:45
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 2D
15:3017:20
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 3D
15:3017:20
Ноќ за игри 2Д
18:3021:30
Пчеличката Маја: Медени игри Дигитал 3D СИНХОРИНИЗРАН
15:4016:3018:10
Викај ме со твоето име
20:0022:50
Обликот на водата 2Д
17:0019:3022:10
Три Билборди
19:00
Куќа на духови 2Д
16:1517:4019:40
Копање 2Д
20:3022:00
50 нијанси Ослободени 2Д
18:0020:15
Малиот брод спасител Дигитал 2D СИНХ.
16:00
Предавство 2D
17:0019:3019:5022:10
Црниот пантер Дигитал 2D
15:5018:2020:50
Црниот пантер Дигитал 3D
16:4519:1521:45
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 2D
15:3017:20
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 3D
15:3017:20
Ноќ за игри 2Д
18:3021:30
Пчеличката Маја: Медени игри Дигитал 3D СИНХОРИНИЗРАН
15:4016:3018:10
Викај ме со твоето име
20:0022:50
Обликот на водата 2Д
17:0019:3022:10
Три Билборди
19:00
Куќа на духови 2Д
16:1517:4019:40
Копање 2Д
20:3022:00
50 нијанси Ослободени 2Д
18:0020:15
Малиот брод спасител Дигитал 2D СИНХ.
16:00
Предавство 2D
17:0019:3019:5022:10
Црниот пантер Дигитал 2D
15:5018:2020:50
Црниот пантер Дигитал 3D
16:4519:1521:45
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 2D
15:3017:20
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 3D
15:3017:20
Ноќ за игри 2Д
18:3021:30
Пчеличката Маја: Медени игри Дигитал 3D СИНХОРИНИЗРАН
15:4016:3018:10
Викај ме со твоето име
20:0022:50
Обликот на водата 2Д
17:0019:3022:10
Три Билборди
19:00
Куќа на духови 2Д
16:1517:4019:40
Копање 2Д
20:3022:00
50 нијанси Ослободени 2Д
18:0020:15
Малиот брод спасител Дигитал 2D СИНХ.
16:00
Предавство 2D
17:0019:3019:5022:10
Црниот пантер Дигитал 2D
15:5018:2020:50
Црниот пантер Дигитал 3D
16:4519:1521:45
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 2D
15:3017:20
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 3D
15:3017:20
Ноќ за игри 2Д
18:3021:30
Пчеличката Маја: Медени игри Дигитал 3D СИНХОРИНИЗРАН
15:4016:3018:10
Викај ме со твоето име
20:0022:50
Обликот на водата 2Д
17:0019:3022:10
Три Билборди
19:00
Куќа на духови 2Д
16:1517:4019:40
Копање 2Д
20:3022:00
50 нијанси Ослободени 2Д
18:0020:15
Малиот брод спасител Дигитал 2D СИНХ.
11:0012:0016:00
Предавство 2D
16:1020:0021:1022:20
Црниот пантер Дигитал 2D
13:0015:5018:2020:50
Црниот пантер Дигитал 3D
14:0016:4519:1521:45
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 2D
12:2014:20
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 3D
11:2013:2015:3017:20
Ноќ за игри 2Д
18:3021:30
Пчеличката Маја: Медени игри Дигитал 3D СИНХОРИНИЗРАН
11:4012:4013:4014:4015:4016:3018:10
Викај ме со твоето име
20:0022:50
Обликот на водата 2Д
17:0019:3022:10
Три Билборди
19:00
Куќа на духови 2Д
16:1517:4019:40
Копање 2Д
20:3022:00
50 нијанси Ослободени 2Д
18:0020:15
Малиот брод спасител Дигитал 2D СИНХ.
11:0012:0016:00
Предавство 2D
16:1020:0021:1022:20
Црниот пантер Дигитал 2D
13:0015:5018:2020:50
Црниот пантер Дигитал 3D
14:0016:4519:1521:45
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 2D
12:2014:20
Истражувачот Тад и тајната на кралот Мида 3D
11:2013:2015:3017:20
Ноќ за игри 2Д
18:3021:30
Пчеличката Маја: Медени игри Дигитал 3D СИНХОРИНИЗРАН
11:4012:4013:4014:4015:4016:3018:10
Викај ме со твоето име
20:2022:50
Обликот на водата 2Д
17:0019:3022:10
Три Билборди
19:00
Куќа на духови 2Д
16:1516:5017:4019:40
Копање 2Д
20:3022:00