Beauty and the Beast ликовите се тука! Ѕирнете ги фотките од нив

Beauty and the Beast ликовите се тука! Ѕирнете ги фотките од нив

По повод 1 година од завршувањето на принципиелната фотографија на Beauty and the Beast, live action мјузиклот (адаптација на истоимената бајка) во режија на Бил Кондон, еден од продуцентите на самиот филм објави нова тура на фотографии од продукцијата.

beast4

На фотографиите објавени од Џек Морисеј на неговиот Facebook профил може да се погледне Ден Стивенс во улогата на ѕверот, Лук Еванс како Гастон, Џош Гад како Лефоу, а исто така и изгледот на Лумериер (Јуан Мегрегор) и Госворт (Ијан Мекелен). Од тизерот кој пред неколку месеци беше објавен, на кратко можевме да ја видиме Бел (Ема Вотсон), но и изгледот на самиот замок во кој ќе живее „ѕверот“, а подоцна и самата Бел.

Во останатите улоги ќе се појават и Кевин Клајн, Стенли Тучи, Гугу Мбата Роу, а премиерата е закажана за 17-ти март 2017-та година.

Погледнете.

beast

beats3

beast2

beast5

Објавено од admin .f24 на 29 August 2016, 07:00