Brain on Fire: Клои е девојка со поинаков мозок

Brain on Fire: Клои е девојка со поинаков мозок

Клои Грејс Морец оваа година фановите имаа можност да ја погледнат во продолжението на комедијата Neighbors, но веќе следниот месец нејзиниот најнов филм, Brain on Fire, ќе биде прикажан на Филмскиот фестивал во Торонто.

Brain on Fire е биографска драма и канадско/ирско/американска продукција во која оскаровката Шарлиз Терон се јавува како еден од продуцентите, а Клои ќе ја глуми Сузана Калахан.

chloe4

Девојка и новинар во New York Post која страдала од NMDA receptor antibody encephalitis, акутна форма од енцефалитис и која борбата со болеста, но и третманите ги претворила во бестселер книгата Brain on Fire.

Покрај Клои, во филмот ќе се појават и Ричард Ермитраж, Кери Ен Мос, Џени Слејт, Томас Ман и Тајлер Пери.

Џерард Берет не само што го напиша сценариото, туку застана и зад камерата, но покрај прикажувањето во Торонто, датата за кино проекцијата не е позната.

richard2

До тогаш погледнете ги фотографиите од снимањето во Њујорк.

chloe2

chloe

chloe6

chloe3

richard

chloe3

Објавено од admin .f24 на 19 August 2016, 09:37