Љубовната приказна во Nocturnal Animals – продукциско видео

Љубовната приказна во Nocturnal Animals – продукциско видео

Вториот режисерски обид на модниот креатор претворен во режисер Том Форд пристигнува во кино салите овој месец. Nocturnal Animals, психолошкиот трилер на Форд кој доби блескави критики во Венеција, во кино салите ќе пристигне на 18-ти овој месец.

amy2

Филмот кој Форд не само што го режираше, туку го напиша сценариото, ги има Ејми Адамс, Џејк Џиленхал, Арон Тејлор Џонсон и Мајкл Шенон, а на само неколку недели пред премиерата пристигна и најновото продукциско видео.

jake5

Фокусирано на љубовната приказна во самиот филм, краткото видео со изјави од Ејми и Џејк ќе не подготви за тоа што можеме да очекуваме од филмот кога ќе пристигне во кино салите.

Објавено од admin на 2 November 2016, 08:36