Целосен трејлер за филмот за принцезата Дијана

Целосен трејлер за филмот за принцезата Дијана

По краткиот тизер кој беше објавен во јуни, денеска го имаме и целосниот трејлер за претстојниот биографски филм за Принцезата Дијана, едноставно насловен Diana. Филмот се фокусира на последните две години од животот на познатата Принцеза од Велс.

Наоми Вотс ја Дијана, додека во останатите улоги се појавуваат Кас Анвар, Џулиет Стивенсон, Џонатан Кериган и Лоренс Белчер. Режисер е Оливер Хиршбигел, додека сценариото го напиша Стивен Џефрис.

Diana ќе се појави во кино салите во Велика Британија кон крајот на септември.

Објавено од admin на 13 August 2013, 12:06