The Wizard of Lies прв тизер: Де Ниро е официјално Берни Медоф

The Wizard of Lies прв тизер: Де Ниро е официјално Берни Медоф

Берни Мејдоф до сега беше портретиран од страна на оскаровецот Ричард Драјфус во мини-серијата Madoff, но оваа година ќе имаме можност да видиме уште еден Оскаровец во улогата на најпознатиот измамник на светот.

madof2

Роберт Де Ниро ќе биде Берни Медоф во The Wizard of Lies, ТВ филмот продуциран од HBO каналот, а самото дело режирано од Бери Левингсон ќе го следи животот на Берни и Рут Мејдоф по објавувањето на Понзи измамата која достигна бројка од 65 милијарди долари во 2008-ма година.

madof

Берни во 2008-ма година беше уапсен за измама и проневера на неговите инвеститори, а подоцна и осуден на доживотна затворска казна. Улогата на Рут Медоф (сопругата на Берни) е портретирана од Мишел Фајфер, а во останатите улоги ќе ги видиме и Хенк Азарија, Алесандро Нивола, Кристен Коноли и Нејтан Дероу.

madof4

madof3

Премиерата на е закажана за во мај, а ова е првиот тизер:

Објавено од admin на 16 January 2017, 08:52