На Лео му треба Оскар… играта!

На Лео му треба Оскар… играта!

Леонардо ди Каприо е фаворитот за конечна победа и освојување на наградата Оскар. На 28-ти овој месец според прогнозите на експертите, актерот ќе ја подигне статуетката за најдобар актер за улогата во филмот The Revenant.

leo2

Но, до тогаш дали сте за малку забава на негова сметка? The Line создаде игра во arcade стил наречена Leo’s Red Carpet Rage. Во неа Лео треба да избегне многу пречки на црвениот тепих (актери) и да стигне до посакуваната награда.

Играта Leo’s Red Carpet Rage е веќе објавена и можете да ја играте со кликање на овој линк.

 

Објавено од admin .f24 на 18 February 2016, 08:32