Презентерот Лео

Презентерот Лео

Леонардо ди Каприо минатата година освои награда Златен глобус во категоријата најдобар перформанс во драма филм, а по само еден месец го освои и Оскарот за улогата во The Revenant.

leo2

Но, на претстојната церемонија за доделувањето на наградите Оскар тој повторно ќе се појави на сцената. Овој пат само како презентер. Златните глобуси на официјалната Twitter страница потврдија дека Лео и актерката Кристен Виг ќе бидат презентери во две различни категории на Златните глобуси.

Не е позната категоријата за која Лео ќе го прогласи победникот на Златните глобуси, но покрај Лео и Кристен како прзентери се потврдени и Вајола Дејвис, Силвестер Сталоне, Џон Хем, Крис Хемсворт, Зои Салдана,, Бри Ларсон, Гал Гадот, Мет Дејмон, Ејми Шумер и Рис Витерспун.

leo_di_caprio

Церемонијата за доделување на наградите Златен Глобус ќе се одржи во недела 8-ми јануари а водител ќе биде Џими Кимел.

Објавено од admin на 6 January 2017, 07:12