Сите оскаровски победници до сега: најдобар актер во главна улога

Сите оскаровски победници до сега: најдобар актер во главна улога

Филмските фанови со нетрпение ја очекуваат Оскаровската церемонија закажана за 26-ти овој месец, кога Академијата за филмска уметност ќе ги прогласи најдобрите во 24 различни категории.

casey3

Но, сега да се осврнеме на една од најважните категории. Таа за најдобар актер во главната улога. Во оваа категорија фаворит за освојување на статуетката е Кејси Афлек за улогата во драмата Manchester By The Sea, но во истата се номинирани и Виго Мортенсен, Ендру Гарфилд, Дензел Вашингтон и Рајан Гослинг.

leo2

A, што е со останатите актери до сега? Поточно од 1927-ма година, па се до долго очекуваната победа на Леонардо Ди Каприо минатата година? Погледнете.

Објавено од admin на 15 February 2017, 08:35