Супер февруарски филмски премиери

Супер февруарски филмски премиери

Февруари е месецот во кој го очекуваме финишот на „трката по награди“ во Холивуд која ќе кулминира со церемонијата за доделување на филмските награди Оскар. Овој месец не очекува филмскиот фестивал во Берлин, но исто така и филмските премиери на еден куп одлични филмови.

keanu3

Кои се филмските премиери закажани за февруари?

Rings
Режија: Ф. Хавиер Гутиерез
Улоги: Џони Галеки, Винсент Д’Онофрио, Бони Морган…
Премиера: 3-ти февруари

The Space Between Us
Режија: Питер Челсом
Улоги: Аса Батерфилд, Брит Робертсон…
Премиера: 3-ти февруари

Fifty Shades Darker
Режија: Џејмс Фоли
Улоги: Дакота Џонсон, Џејми Дорнан…
Премиера: 10-ти февруари

John Wick: Chapter 2
Режија: Чед Стахелски
Улоги: Кијану Ривс, Лоренс Фишбурн…
Премиера: 10-ти февруари

The Great Wall
Режија: Занг Јимоу
Улоги: Мет Дејмон, Вилем Дефо…
Премиера: 17-ти февруари

A Cure for Wellness
Режија: Гор Вербински
Улоги: Дејн де Хан, Миа Гот, Џејсон Ајсак…
Премиера: 17-ти февруари

Collide
Режија: Ерин Кровиј
Улоги: Николас Хоулт, Фелисити Хофман, Ентони Хопкинс…
Премиера: 24-ти февруари

Tulip Fever
Режија: Џастин Чедвик
Улоги: Алисија Викандер, Дејн де Хан, Кристоф Валц…
Премиера: 24-ти февруари

Објавено од admin на 2 February 2017, 10:15