Супер филмски премиери кои ги очекуваме ова лето

Супер филмски премиери кои ги очекуваме ова лето

Веќе пишувавме за филмовите кои ќе имаат премиера овој месец, но што е со филмските премиери потоа? Во месеците кои доаѓаат, а особено во летната блокбастер сезона која сите филмски фанови ја очекуваат? Филмските студија во летниот период (тука го вклучуваме и месец мај) ги сместија премиерите на најдобрите акциони трилери, авантури, супер-херојски блокбастери и летни комедии, а кои се тие?

2017-Summer-Movie-Preview-Blockbusters-And-Beyond

Ова се само дел од нив:

Guardians of the Galaxy Vol. 2
Режија: Џејмс Ган
Улоги: Крис Прат, Зои Салдана, Бредли Купер…
Премиера: 5-ти мај

King Arthur: Legend of the Sword
Режија: Гај Ричи
Улоги: Чарли Ханам, Џад Лоу, Ејдан Гилен…
Премиера: 12-ти мај

Alien: Covenant
Режија: Ридли Скот
Улоги: Мајкл Фасбендер, Кетрин Ватерсон, Џејмс Франко…
Премиера: 19-ти мај

Baywatch
Режија: Сет Гордон
Улоги: Зек Браф, Двејн Џонсон, Пријанка Чопра…
Улоги: 26-ти мај

Wonder Woman
Режија: Пети Џенкинс
Улоги: Гал Гадот, Крис Пајн, Робин Рајт…
Премиера: 2-ри јуни

The Mummy
Режија; Алекс Курцман
Улоги: Том Круз, Расел Кроу, Софија Боутела…
Премиера: 9-ти јуни

Transformers: The Last Knight
Режија: Мајкл Беј
Улоги: Марк Валберг, Џош Дуамел, Стенли Тучи…
Премиера: 23-ти јуни

Baby Driver
Режија: Едгар Рајт
Улоги: Ансел Елгорт, Џејми Фокс, Кевин Спејси…
Премиера: 28-ми јуни

Spider-Man: Homecoming
Режија: Џон Вотс
Улоги: Том Хoланд, Роберт Дауни Џуниор, Мајкл Китон…
Премиера: 7-ми јули

War for the Planet of the Apes
Режија: Мет Ривс
Улоги: Енди Серкис, Вуди Харлисон, Стив Зан…
Премиера: 14-ти јули

Dunkirk
Режија: Кристофер Нолан,
Улоги: Том Харди, Килијан Марфи, Марк Рајлејнс…
Премиера: 21-ви јули

Valerian and the City of a Thousand Planets
Режија: Лук Бесон
Улоги: Дејн де Хан, Кара Делавињ, Клајв Овен…
Премиера: 21-ви јули

Atomic Blonde
Режија: Дејвид Лејч
Улоги: Шарлиз Терон, Џејмс Мекавој, Џон Гудман…
Премиера: 28-ми јули

The Dark Tower
Режија: Николај Арсеј
Улоги: Идриз Елба, Метју Меконахи, Кетрин Виник…
Премиера: 4-ти август

idriz3

Logan Lucky
Режија: Стиевн Содерберг
Улоги: Ченинг Тејтум, Даниел Крејг, Рајли Кио…
Премиера: 18-ти август

daniel2

Објавено од admin на 7 April 2017, 09:10