Супер филмски премиери кои треба да ги очекувате во мај

Супер филмски премиери кои треба да ги очекувате во мај

Maj e месецот од 2017-та година кој ќе ни донесе нови возбудливи филмски остварувања во кино салите. Тоа е месецот во кој филмските фанови го очекуваат престижниот Филмски фестивал во Кан, а во него ќе видиме и повеќе одлични блокбастери. Кои се најдобрите филмови кои ги очекуваме овој месец?

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Режија: Џејмс Ган
Улоги: Крис Прат, Зои Салдана, Бредли Купер…
Премиера: 5-ти мај

Three Generations
Режија: Габи Делал
Улоги: Ели Фенинг, Сузан Сарандон, Наоми Вотс..
Премиера: 5-ти мај

King Arthur: Legend of the Sword
Режија: Гај Ричи
Улоги: Чарли Ханам, Ерик Бана, Џад Лоу…
Премиера: 12-ти мај

Snatched
Режија: Џонатан Левин
Улоги: Голди Хоун, Ејми Шумер, Џоан Кјузак…
Премиера: 12-ти мај

Alien: Covenant
Режија: Ридли Скот
Улоги: Мајкл Фасбендер, Кетрин Вотерсон, Номи Рапас…
Премиера: 19-ти мај

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
Режија: Јоаким Ронин и Еспен Сендберг
Улоги: Џони Деп, Хоакин Фенкс, Бентон Твејтис…
Премиера: 26-ти мај

Baywatch
Режија: Сет Гордон
Улоги: Двејн Џонсон, Зек Ефрон, Пријанка Чопра…
Премиера: 25-ти мај

Објавено од admin на 3 May 2017, 07:27