Супер филмски премиери во април

Супер филмски премиери во април

Нов месец нови возбудливи филмови за филмските фанови. Во овој месец ќе го погледнеме враќањето на Крис Еванс во филм кој не е од Marvel, но и најновиот дел од Fast and Furious франшизата, овој пат насловен The Fate of the Furious. Со оскаровкте Шарлиз Терон и Хелен Мирен, The Fate of the Furious во актерската екипа (покрај стандарните актери од претходните делови) ветува возбуливи 130 минути.

Un Don Excepcional

Но, кои се останатите филмови за кои можеме да ги очекуваме премиерите?
Погледнете.

Going in Style
Режија: Зек Браф
Улоги: Морган Фримен, Мајкл Кејн, Алан Аркин..
Премиера: 7-ми април

Colossal
Режија: Начо Виголандо
Улоги: Ен Хатавеј, Џејсон Судекис, Ден Стивенс…
Премиера: 7-ми април

Gifted
Режија: Марк Веб
Улоги: Крис Еванс, Џени Слејт, Октавија Спенсер…
Премиера: 7-ми април

The Fate of the Furious
Режија: Ф. Гери Греј
Улоги: Вин Дизел, Двејн Џонсон, Шарлиз Терон…
Премиера: 14-ти април

The Lost City of Z
Режија: Џејмс Греј
Улоги: Чарли Ханам, Сиена Милер, Том Холанд…
Премиера: 14-ти април

Free Fire
Режија: Бен Вијтли
Улоги: Бри Ларсон, Килијан Марфи, Арми Хамер…
Премиера: 21-ви април

The Circle
Режија: Џејмс Понсолт
Улоги: Том Хенкс, Ема Вотсон, Бил Пекстон…
Премиера: 28-ми април

Објавено од admin на 4 April 2017, 09:11