Blade Runner 2049

Премиера: 06.10.2017

TBA

Научна Фантастика, Трилер
Синопсис: Триесет години по настаните од првиот филм, нов Блејд Ранер, офицер К, открива тајна која има потенцијал да го фрли кршливото општество во хаос. Откритието го доведува до Рик Декард, поранешен Блејд Ранер кој е исчезнат 30 години.
Главни улоги: Харисон Форд, Рајан Гослинг, Џаред Лето
Режија: Денис Виленвју
Сценарио: Мајкл Грин, Хамптон Фанчер