Ghost in the Shell

Премиера: 31.03.2017

TBA

Научна Фантастика, Акција, Трилер
Синопсис: Полицаец киборг настојува да најде и уапси опасен хакер. Филмот е базиран на популарниот манга стрип на Масамуне Широ.
Главни улоги: Скарлет Јохансон, Мајкл Пит, Мајкл Винкот
Режија: Руперт Сандерс
Сценарио: Џонатан Херман, Џејми Мос