Logan

Премиера: 03.03.2017

TBA

Акција, Научна Фантастика
Синопсис: Сместен во далечна иднина, Логан и професор Чарлс Ксавиер најстојуваат ја да заштитат Лара Кини, мало девојче кое е клон на Вулверин. Постојано зад петици им се Натаниел Есекс и платеници од неговата корпорација која сака да ја киднапира Лара и да ги искористи нејзините моќи.
Главни улоги: Хју Џекман, Патрик Стјуард, Бојд Холбрук
Режија: Џејмс Манголд
Сценарио: Мајкл Грин, Дејвид Џејмс Кели