Нов крвав трејлер за REC 4: Apocalypse

Нов крвав трејлер за REC 4: Apocalypse

Хорор франшизата REC започна во 2007 година, а во 2009 и 2012 следуваа и продолженијата REC 2 и Genesis. Иако филмовите не се многу популарни во САД, во европските земји нивната заработка е солидна. Денеска го имаме трејлерот за најновото продолжение насловено Apocalypse.

Овојпат дејствието е сместено на танкер и во главната улога се враќа Мануела Веласко, како репортерката Ангела Видал која беше заровена во инфицираната зграда во првиот филм.

Покрај Веласко, во главните улоги се појавуваат Хавиер Боте, Пако Манзанедо и Марија Алфонсо. Режијата е на Жаум Балагуеро, кој го напиша и сценариото заедно со Ману Диаз.

REC 4: Apocalypse ќе се појави во кино салите на 2-ри јануари, 2015 година.

Објавено од admin на 13 December 2014, 10:48