Нов трејлер за хорор-драмата Byzantium

Нов трејлер за хорор-драмата Byzantium

IFC Films денеска го објави интернационалниот трејлер за Byzantium, новиот проект на ирскиот режисер Нил Џордан (Interview with a Vampire, The Crying Game, Michael Collins). Приказната се фокусира на мајка (Џема Атертон) и ќерка (Саорси Ронан) вампири, кои живеат во мало гратче, во Англија. Byzantium беше прикажан на Филмскиот Фестивал во Торонто, каде критичарите истакнаа дека се работи за мрачен, заводлив, крвав и забавен вампирски филм. Погледнете го новиот трејлер:

Сценариото е на Мојра Буфини, и е базирано на нејзината театарска претстава. Во останатите улоги се појавуваат Џони Ли Милер, Сем Рајли, Том Холандер и Кристин Марзано. Byzantium ќе се појави во кино салите во САД на 28-ми јуни.

Објавено од admin на 22 April 2013, 12:05