The Hallow – не одете во шумата

The Hallow – не одете во шумата

The Hallow, хитот од Санденс фестивалот конечно пристига во кино салите во САД на 6-ти ноември. Овој хорор е во режија на Корин Харди, кој според последните информации е главниот кандидат за режија на римејкот на The Crow, доколку некогаш започне со продукција.

Денеска го имаме и официјалниот трејлер за филмот, кој во голема мера е инспириран од хорор класиците како The Thing и Evil Dead.

Видеото изгледа мрачно, напнато и прогонувачко, со кинематографија од која ќе ве полазат морници.

Приказната ја прати фамилијата Хиченс која се преселува на една изолирана воденица во Ирска. Меѓутоа, тие набргу ќе започнат да биваат прогонувани од демонски суштества кои живеат во блиската шума и чија единствена цел е нанесување болка.

Во главните улоги ќе ги видиме Бојана Новаковиќ, Џозеф Мале, Гери Лидон и Стјуард Греам. Сценариото го напиша режисерот Харди, заедно со Фелипе Марино.

Објавено од admin на 11 September 2015, 15:11