Кевин Харт во новиот трејлер за The Wedding Ringer

Кевин Харт во новиот трејлер за The Wedding Ringer

Денеска го имаме вториот трејлер за комедијата The Wedding Ringer. Приказната прати интровертер, но успешен претприемач од областа на технологијата, кој најмува директор на компанија специјализирана за венчавки да му биде кум.

Во главните улоги се појавуваат Кевин Харт, Џош Гад, Оливија Тирлби и Хорхе Гарсија. Режисер на филмот е Џереми Калечик, кој го напиша и сценариото заедно со Џеј Лавендер.

The Wedding Ringer ќе се појави во кино салите на 26-ти јануари, следната година.

Објавено од admin на 27 September 2014, 10:26