Magic Mike сега во XXL издание

Magic Mike сега во XXL издание

По првиот постер, пристигна и првиот трејлер за второто продолжение на Magic Mike, хит филмот од 2012-та година.

Сега во режија на Грегори Џејкобс (а не на Стивен Содерберг), второто продолжение со наслов XXL ќе го следи патувањето на Мајк (Ченинг Тејтум) и останатите машки стриптизети од сончевата Флорида до стриптиз конвенцијата во Мертл Бич, Јужна Каролина.

magic-mike-xxl

Покрај Тејтум, улогите во второто продолжение ќе ги репризираат и Алекс Петифер, Мет Бомер, Џо Манџаниело, но не и Оскаровецот Метју Меконахи. Како „новитети“ во актерската екипа во XXL се додадени и Амбер Херд, Џејда Пинкет Смит, Елизабет Бенкс и ветеранот во Холивуд Дени Гловер.

Премиерата на Magic Mike: XXL се очекува на 1-ви јули оваа година, а во меѓувреме погледнете го и првиот трејлер.

Објавено од admin .f24 на 5 February 2015, 08:37