Зек Ефрон е ди-џеј во трејлерот за We Are Your Friends

Зек Ефрон е ди-џеј во трејлерот за We Are Your Friends

“You can make people dance and that’s half the battle.” Warner Brothers денеска го објави новиот трејлер за We Are Your Friends, романтична драма за млад и амбициозен ди-џеј од Лос Анџелес кој настојува да се пробие на музичката сцена.

Во главните улоги ќе ги видиме Зек Ефрон, моделот Емили Ратајковски, Ванеса Ленгиес, Џони Вестон и Вес Бентли. Режијата е на Макс Вестон, кој го напиша и сценариото, заедно со Меган Опенхајмер и Ричард Силверман.

We Are Your Friends ќе се појави во кино салите на 28-ми август.

Објавено од admin на 27 July 2015, 11:48