Вториот возбудлив трејлер за Passengers е тука…а и двата нови клипови

Вториот возбудлив трејлер за Passengers е тука…а и двата нови клипови

Научно фантастичниот трилер на режисерот Мортен Тајдлум, Passengers, пристигнува во кино салите следниот месец, а сега пристигна и вториот трејлер. И покрај тоа што е пократок од оригиналниот официјален трејлер објавен во септември оваа година, и новиот трејлер е полн со возбуда и акција.

passengers2

Во главните улоги ќе ги видиме Крис Прат и Џенифер Лоренс. Оскаровката Лоренс ќе биде Аурора, а Прат ќе го толкува механичкиот инженер Џим Престон.

passengers3

Двајцата заедно со 5,259 други патници на вселенскиот брод Avalon ќе заминат на 120 годишно патување до нова планета/колонија. Тие треба да започнат нов живот, но Џим и Аурора ќе се разбудат порано од длабокиот сон и многу порано пред истекот на предвидените 120-те години.

passengers

Во Passengers ќе се појават и Мајкл Шин, Лоренс Фишбурн, Енди Гарсија, а премиерата е закажана за 21-ри декември.

Заедно со трејлерот беа објавени и два клипа од филмот:

 

Објавено од admin на 24 November 2016, 09:15