Manhunt: Unabomber прв трејлер: лов на најпознатиот домашен терорист на САД

Manhunt: Unabomber прв трејлер: лов на најпознатиот домашен терорист на САД

Discovery каналот ова лето ќе ни прикаже малку поинаква серија. Manhunt: Unabomber пристигнува на малите канали овој август, а во неа преку 8-те епизоди ќе ни биде прикажан „ловот“ на најпознатиот домашен терорист. Тед Казински.

manhunt11

Казински бил професор по математика кој во средината на 90-те извршил серија на бомбашки напади во САД, од кои загинале 3 лица, а над 20 биле повредени.

manhunt-unabomber-image-1-600x401

По апсењето тој бил прогласен за ментално болна личност и осуден на доживотен затвор. Улогата на Тед Казински му е доделена на британскиот актер Пол Бетани, а во останатите улоги ќе ги видиме и Сем Ворингтон, Крис Нот, Кеиша Кесл Хјуз, Џејн Линч и Марк Дуплас.

manhunt-unabomber-image-5-600x401

Премиерата на Manhunt: Unabomber е закажана за 1-ви август на Discovery, а ова е првиот трејлер.

Објавено од admin на 6 June 2017, 10:21