Неколку факти за прекрасната Кеиша

Неколку факти за прекрасната Кеиша

Кеиша Кесл Хјуз е добро познато име во Австралија и Нов Зеланд. Дете ѕвезда која својата актерска кариера ја започна уште додека беше во основно школо, таа доживеа инстантна слава и пофалби од Холивуд за својот прв филм The Whale Rider, но подоцна ја снема од мејнстрим јавноста.

keisha

Се до оваа година, поточно се до нејзиниот кастинг во 5-та сезона од серијата Game Of Thrones. Таа беше одбрана да ја портретира Обара Санд една од нелегитимните ќерки на Оберин Мартел (Педро Пасквал). Со улогата во Game Of Thrones Кеиша повторно се доближи до јавноста која ја памети како малечкото Маори девојче Паикеја во The Whale Rider.

keish_out

Но кои се неколкуте факти кои треба да ги знаете за 25-годишната Кеиша, најновиот додаток на Game Of Thrones?

Таа беше откриена од кастинг агентот кој ја откри и Оскаровката Ана Паквин

anna

Кеиша не само што заработи номинација за Оскар за најдобра главна женска улога, туку имаше само 13 години на самата оскаровска церемонија

keisha_whale

Беше дел од Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith, и сите нејзини сцени ги сними за само еден ден

keisha_sith
Го роди првото дете на 17-годишна возраст

Keisha_kid

Глумеше и во една епизода од The Walking Dead серијата

keisha_walking

Објавено од admin .f24 на 4 May 2015, 08:38