Познати насловите на четирите нови серии од Marvel

Познати насловите на четирите нови серии од Marvel

Минатиот месец објавивме вест дека Marvel работи на четири нови серии и една мини-серија, односно “пакет” кој би имал вкупно 60 епизоди. Денеска студиото и официјално ја потврди оваа информација, изјавувајќи дека сериите премиерно ќе бидат прикажани  на стриминг платформата Netflix, во текот на 2015 година.

Супер хероите кои ќе добијат сопствено шоу се: Дердевил, Џесика Џонс, Лук Кејџ и Железната Тупаница, додека пак мини-серијата ќе се вика The Defenders и ќе ги обедини четирите карактери – ова му успеа на Marvel во филмската индустрија со мега-хитот The Avengers, па така, студиото ја испробува оваа формула и на малите екрани. Сите пет серии ќе имаат по тринаесет епизоди.

Кога станува збор за екранизацијата на овие ликови од универзумот на Marvel, единствено Дердевил во 2003 година доби (разочарувачка) филмска верзија со Бен Афлек во главната улога, имаше гласини за филмови за Лук Кејџ и Железната Тупаница, меѓутоа, проектите никогаш не ја напуштија фазата на пред-продукција.

Што мислите за изборот? Можеби Marvel требаше да се потруди да направи серии за други ликови од нивната богата колекција на херои. Наш прв избор би бил The Punisher или Blade.

Објавено од admin на 9 November 2013, 08:45