„Развод“ за Сара

„Развод“ за Сара

Сара Џесика Паркер по пауза од 12 години, повторно ќе имаме можност следната година да ја видиме на „малите екрани“.

Sarah-Jessica-Parker3

По 12 години од финалето на Sex And The City, актерката има нов ТВ проект. Драма во која таа не само што ќе ја толкува главната улога, туку ќе биде и извршен продуцент. Divorce е името на нејзината нова серија, повторно продуцирана и креирана од HBO каналот, а во неа таа ќе биде Френсис. Жена во почетокот на 50-те години која ќе одлучи да стави крај на долгогодишниот брак со сопругот Роберт (Томас Хејден Чрч). Покрај Сара и Томас, во Divorce ќе ги видиме Талија Балсам и Моли Шенон.

sarah-jessica-parker-22

Продукцијата на првата епизода од серијата започна во Њујорк, а веќе се појавија и првите фотографии од изгледот на актерката во новата улога, но и од самиот сет.

Премиерата на пилот епизодата ќе се случи на HBO каналот но, за сега не е позната точната дата. Погледнете ги првите фотографии од сетот на Divorce.

sarah-jessica-parker2

sarah-jessica-parker-1

divorce-sarah-jessica-parker

Објавено од admin .f24 на 19 November 2015, 10:47