True Detective – нова хит серија од HBO

True Detective – нова хит серија од HBO

HBO објави нов трејлер за амбициозната серија True Detective. Режисер е Кери Фукунага, а првата сезона ќе се состои од осум епизоди. Во главните улоги се појавуваат Холивудските ѕвезди Метју Меконахи и Вуди Харелсон.

http://youtu.be/zP1ip1Qf3bI

Приказната ќе се фокусира на двајца детективи кои се по 17-годишна потрага на сериски убиец во Луизијана. Серијата ќе има поделен наратив, т.е. ке “скока” помеѓу 1995 година кога случајот ќе започне, и во денешно време кога двајцата детективи сведочат на суд, откако случајот е повторно отворен.

True Detective ќе започне со прикажување на 12-ти јануари, следната година.

Објавено од admin на 27 November 2013, 08:04