Voltron – трејлер за римејкот на култната анимирана серија

Voltron – трејлер за римејкот на култната анимирана серија

Нетфликс денеска го објави официјалниот трејлер за Voltron: Legendary Defender, римејк на култната анимирана серија од 80-те години на минатиот век. Приказната прати пет тинејџери кои случајно ќе најдат џиновски робот кој ќе биде последната линија на одбрана од вонземјанска раса предводена од Кралот Заркон.

Серијата е ко-продукција на Нетлфикс и Дримворкс Анимација, а креатор е Тим Хедрик. Гласовите ќе ги позајмат Кимберли Брукс, Нил Каплан и Џош Китон.

Сите епизоди од првата сезона ќе бидат достапни на Нетлифкс на 10-ти јуни.

Објавено од admin на 12 May 2016, 11:04