Николас Кејџ во првиот трејлер за Joe

Николас Кејџ во првиот трејлер за Joe

Lionsgate денеска го објави интернационалниот трејлер за трилер/драмата Joe, во која главната улога ја толкува познатиот актер Николас Кејџ.

Приказната го прати Џо Рансом, бивш затвореник, кој настојува да го заборави неговото минато. Гледајќи шанса за искупение, тој започнува да се грижи и да заштитува 15-годишно момче, кое се обидува да ја издржи неговата фамилија.

Покрај Кејџ, во останатите улоги се појавуваат Тај Шеридан, Хедер Кафка, Адриен Мишлер и Рони Џин Блевинс. Режисер на филмот е Дејвид Гордон Грин (Pineapple Express, The Sitter), а сценариото го напишаа Лери Браун и Гери Хокинс.

Joe ќе се појави во кино салите на 11-ти април.

Објавено од admin на 29 January 2014, 08:48