Нов филм нова одмазда за Розамунд

Нов филм нова одмазда за Розамунд

Розамунд Пајк оваа година освои номинација за оскар за улогата во филмот на Дејвид Финчер, Gone Girl, а сега го претстави и најновиот проект, Return To Sender.

Англиската актерка во филмот ќе портретира медицинска сестра која ќе биде сексуално и физички нападната од човекот со кој ќе отиде на состанок на слепо. По нападот таа ќе тргне на одмазничка мисија да го пронајде виновникот, но ќе открие дека тој не е тоа што тврдел дека е.

rosamund_out

Покрај Розамунд, во остатокот од актерската екипа се и одлични актери како Ник Нолти, Илеана Даглас, но и новајлиите како Румер Вилис, ќерката на Брус Вилис и Деми Мур.

За режијата на Return To Sender се погрижи Фуда Микати, на кого ова ќе му биде само вториот филм во кариерата, а премиерата се очекува во текот на тековната 2015-та година. Точната дата не е закажана, но додека ја очекуваме погледнете го првиот трејлер за Return To Sender.

Објавено од admin .f24 на 7 May 2015, 09:56