Нов трејлер за второто продолжение на хоророт The Purge

Нов трејлер за второто продолжение на хоророт The Purge

Денеска го имаме вториот трејлер за новото продолжение од хорор франшизата The Purge, овојпат насловено Election Year.

Во новиот дел Френк Грило се враќа како “Наредникот” и овој пат е шеф на обезбедување на Сенаторката Чарли Роан (Елизабет Мичел) која ќе биде нападната од непозната вооружена група за време на “Чистењето”.

За сценариото и режијата повторно се враќа Џејмс ДеМонако. Во останатите улоги ќе ги видиме Итан Филипс, Едвин Хоџ и Рејмонд Џ. Бери.

The Purge: Election Year ќе се појави во кино салите на 1-ви јули.

Објавено од admin на 23 May 2016, 09:43