Одличен прв трејлер за Inherent Vice на П.Т. Андерсон

Одличен прв трејлер за Inherent Vice на П.Т. Андерсон

Warner Brothers денеска го објави првиот официјален трејлер за Inherent Vice на талентираниот режисер П.Т. Андерсон (Boogie Nights, Magnolia). Во филмот се појавува одлична актерска екипа предводена од Жоакин Феникс, Рис Витерспун, Џош Бролин, Овен Вилсон, Ерик Робертс и Бенисио Дел Торо.

Приказната во Inherent Vicve го прати приватниот детектив Ник Морело, кој работи во Лос Анџелес. Морело се согласува да прифати нов случај, т.е. да го пронајде исчезнатиот дечко на неговата бивша девојка, Шаста. Меѓутоа, случајот е многу покомплициран, отколку што првично изгледа. Па така, детективот ќе мора да се соочи со Тајландски проститутки, банда на мотоциклисти, сурфер кој е рок-саксофонист, како и опасен дилер на дрога, наречен Ел Драно. Звучи доста интересно и оригинално.

Филмот премиерно ќе биде прикажан на филмскиот фестивал во Њујорк, а во кино салите ќе започне да се прикажува од 12-ти декември.

Објавено од admin на 30 September 2014, 07:42